sobota, 23 sierpnia 2014

Mały przerywnik... dobieranie stanika też może być sztuką

A teraz przerywnik, którym was zaskoczę. Będzie typowo kobieco, chociaż... Ostatnio dało mi do myślenia wyczytane gdzieś stwierdzenie, że 80% Polek nie umie dobrać odpowiedniego dla siebie rozmiaru i rodzaju stanika, czyżby dobór stanika też był sztuką? Otóż jak się okazuje tak i nawet pojawił się na rynku nowy zawód, który zwie się brafitter, a raczej brafitterka, bo to zawód, w którym trzeba mieć opanowaną sztukę dobierania Paniom bielizny... Poczytajmy

Brafitterki

Biustonosz to potężna broń – wiedzą o tym doskonale wszystkie kobiety. Nic innego, w tym samym czasie, nie wpływa na tak wiele kwestii, jak właśnie on. Biustonosz modeluje sylwetkę, poprawia postawę, kształtuje figurę i odpowiednio eksponuje walory kobiecego ciała. Imponująca lista, jak na taką, zdawałoby się, niepozorną rzecz.

Odpowiednio dobrany stanik, to komfort i dobre samopoczucie. Jednak, wyselekcjonowanie tego właściwego typu, nie jest takie łatwe. Szacuje się, że ok.80% Polek nosi źle dobrany stanik. Wszystko dlatego, że nie znają one swojego ciała, błędnie obliczają rozmiar swojego biustu, i nie zwracają uwagi na to jaki stanik powinny nosić.

W sukurs przychodzą specjalistki, przed którymi biustonosz i biust nie mają tajemnic. Te specjalistki to brafitterki. Nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza, osobą która dopasowuje stanik (to fit – pasować, bra – stanik). Jest to zawód coraz popularniejszy na świecie. Także i w Polsce.

Wciąż jednak, brafitterek u nas jest zbyt mało. Nie ma niestety możliwości, aby w każdej chwili udać się po poradę do takiej właśnie osoby. Ta specjalizacja wciąż pozostaje, mimo wzrostu zainteresowania tematem w ostatnich latach, niszowa. Co odbija się nie tylko an dostępności, ale i na cenie.

Ne ma jednak co się załamywać. Wystarczy samemu zrobić pierwszy krok, i spróbować poznać się samej lepiej. Dokładnie wymierzenie wielkości biustu będzie świetnym początkiem, który zaowocuje nie tylko lepszym samopoczuciem, ale też może pomóc zwiększyć pewność siebie. A kobieta pewna siebie, jest kobietą najpiękniejszą.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: ramik

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz