piątek, 17 czerwca 2011

Artysta wszechstronny - co to oznacza?

Autorem artykułu jest Agnieszka BartoszewskaSztuka w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej zapominana. W tej chwili jedynie sztuka nowoczesna (film, muzyka, teatr, plakaty itp.) jest zauważalna. Sztuki tradycyjne niestety są pomijane, a jeśli ktoś o nich pamięta, to jest to niestety niewielkie grono miłośników sztuki. Jednak mimo przeciwności losu pojawiają się osoby, które pragną mimo wszystko pokazywać światu swoją twórczość i prezentują swoje prace, chociażby w Internecie. Wśród nich znalazł się Pan Antoni Walerych, który może być nazwany mianem artysta wszechstronny. Co to oznacza?

Słowa „artysta” nie trzeba chyba nikomu dogłębnie tłumaczyć. Wystarczy powiedzieć, że artystą nazywa się osobę, która swoją twórczością wnosi coś do świata kulturalnego. Sztuką tworzoną przez artystę może być wyrażanie siebie i swojej głębi poprzez różne formy sztuki np. malarstwo, rzeźbę czy sztukę użytkową.

Artysta wszechstronny, to osoba, która swoją twórczość rozszerza na kilka dziedzin sztuki, czyli nie ogranicza się jedynie do rzeźbienia, ale również dobrze czuje się jako malarz czy poeta. Wszechstronność artystyczna to niezwykle pożądane zjawisko, które pozwala stwierdzić, że artysta rzeczywiście jest doskonały i potrafi na wiele ciekawych sposobów wyrazić siebie i swoje wnętrze, a tym samym dotrzeć do większej liczby odbiorców.

Wracając do Pana Antoniego to jego wszechstronność jest zadziwiająca. Pan Antoni Walerych to doskonałej klasy rzeźbiarz, jego rzeźby to prawdziwe dzieła sztuki, które z powodzeniem mogłoby robić karierę na salonach w Paryżu jako znakomity przykład L’art. Nouveau. Zadziwiające formy, prostota i dokładność w każdym calu pozwalają stwierdzić, że prace Pana Antoniego to zjawisko na skalę światową. Niezwykła umiejętność wyrażania emocji, swojego wnętrza, a także zaobserwowanych obrazów, to z pewnością cecha artysty wszechstronnego.

Sztuka użytkowa, jaką uprawia Pan Antoni Walerych, może być wykorzystana jako ozdoba i chluba wielu miejsc. Przykładowo rzeźby takie jak Odkupiciel mogą z powodzeniem stanowić artystyczny wystrój kościołów czy domów. Popiersia wielkich twórców jak Chopin mogą stanowić ozdobę kancelarii prawniczych czy dużych biur i dodawać im renomy oraz doskonałej prezencji. Z pewnością osoby, które odwiedzą miejsca przyozdobione pracami artysty wszechstronnego, będą zachwycone, a być może nawet zapragną same posiadać cudowne dzieła sztuki, które wychodzą spod rąk Pana Antoniego.

Wszechstronność artystyczna jest darem dla artysty – tego nie da się ukryć. Niektórym artystom czasem kończy się wena i pomysły na wyrażanie siebie. Możliwość skorzystania z innej formy sztuki zawsze daje okazję do wyrażenia siebie w inny sposób. Wystarczy odwiedzić stronę Pana Antoniego i dział galeria, by zobaczyć na własne oczy, że podobne emocje można pokazać na różne sposoby, a oba sposoby są równie poprawne i robiące równie wielkie wrażenie.

Kowalstwo artystyczne, które uprawiane jest przez wszechstronnego artystę, o którym tutaj mowa, jest warte obejrzenia, dlatego zapraszamy do obejrzenia zawartości strony prezentującej twórczość prawdziwego artysty. Gwarantujemy, że każdy miłośnik sztuki będzie zachwycony zdolnościami prezentowanymi przez Pana Antoniego.
---

Artysta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz