sobota, 18 czerwca 2011

Czy warto decydować się zakup biżuterii tzw. hitu sezonu?

Sztuką może być komponowanie stroju i dodatków tak, by nie tylko wyglądały trendy, ale i były oryginalne na tyle, by wyróżniać nas z tłumu, a tym samym podkreślać naszą osobowość... Polecam artykuł o doborze biżuterii, szczególnego rodzaju dekoracji kobiecego stroju.

Autorem artykułu jest Joanna KrawczykPogoń za modą często spędza nam sen z powiek i pustoszy nasze porftele. Wciąż chcemy wyglądać modnie, nosić rzeczy z prosto z wybiegu i oznajmiać tym samym światu: wiem, co jest trendy! W pogoni za byciem modnym zapominamy, że to, co wyróżnia nas z tłumu to przede wszystkim oryginalność. Dotyczy to również biżuterii.

Kilka razy w roku kolorowa prasa stara się dyktować, jakie w danym sezonie rzeczy będą „trendy”. Wiele osób naturalnie stara się nadążać za zmianami w modzie i do wielu takich wytycznych się stosujemy. Kupujemy proponowane wzory ubrań, w określonej kolorystyce a do tego oczywiście i określony rodzaj dodatków, czy będą to torby, biżuteria czy buty. I każdego sezonu spotykamy na przykład na ulicy, kilkanaście osób ubranych praktycznie tak samo, mogące różnić się tylko niektórymi dodatkami. Lub też inny przykład - w danym sezonie modne okazują się buty za kostkę i rezultat tego – 80 procent kobiet mijanych na ulicy ma właśnie takie buty. Czy faktycznie to, co modne musi być masowe?

Z pewnością tego rodzaju praktyka nie przekłada się na biżuterię, zwłaszcza, że ta stylowa, przyciągająca oko raczej rzadko jest produkowana na tak masową skalę, trudno trafić na dwie tak samo ubrane osoby. Od razu, więc widać, co jest produkowane na ilość, a co na jakość. Chyba warto mimo wszystko zdecydować się na to drugie. Oczywiście można mieć podobne ubrania, ale dodatki to już co innego, a jeżeli jeszcze dodana do tego zostanie odpowiednia, wyróżniająca się biżuteria, już będzie inaczej.

Już same kolczyki diametralnie mogą wpłynąć na całokształt wyglądu, zdecydowanie potrafią podkreślić charakter każdego ubrania i warto to umieć wykorzystać. Szczególnie, że wyraźnie widać, że wiele kobiet nie daje się wrzucać do jednego worka, stawiając na odrobinę indywidualności i inwencji w każdej sytuacji. Dlatego między innymi tak wielkim powodzeniem cieszy się biżuteria wykonywana ręcznie, taka, która rzadko bywa powielana w tysiącach egzemplarzy. Zadajmy sobie pytanie, co by było, gdyby na ulicy spotkało się dwadzieścia kobiet w takiej samej biżuterii, czy faktycznie byłoby to takie „trendy”. Chyba jednak warto wybrać kolczyki, przy jakich ma się pewność, że są to te wyjątkowe.

---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz