wtorek, 14 czerwca 2011

Małopolskie spotkania ze sztuką ludową i tradycją - przewodnik


Miłośników sztuki ludowej i wiejskiego rzemiosła czeka tego lata wiele okazji do aktywnych i twórczych spotkań z tradycją. Wśród nich Wielkie Warsztaty Regionalne, które odbędą się 17 lipca w Skansenie w Wygiełzowie. A to tylko jedna z atrakcji, które proponuje w tym roku Szlak Tradycyjnego Rzemiosła.

Już w czerwcu, w ramach DNI OTWARTYCH PRACOWNI, spotkamy się z twórcami w miejscach, gdzie na co dzień żyją i pracują. Rzemieślnicy i artyści będą czekali cały dzień na Wasze odwiedziny, będzie można wziąć udział w warsztatach, wysłuchać opowieści – „jak to drzewiej bywało”, zwiedzić pracownię i zakupić wybrane prace.

W ostatnią niedzielę czerwca, Szlak zagości w wyjątkowej miejscowości w Małopolsce, kwiatami malowanym Zalipiu. W Muzeum-Zagrodzie Felicji Curyłowej odbędą się całodzienne otwarte kwiatowe warsztaty zalipiańskiej sztuki zdobniczej oraz bibułkarstwa. Razem z malarkami ozdobimy kwiatami domy, drewniane i gliniane przedmioty oraz stworzymy bibułkową łąkę i kolorowe „pająki”.

Rozkład jazdy Szlaku na czerwiec:
OTWARTE PRACOWNIE na trasie krakowskiej Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła:
11 czerwca 2011 r. – Otwarta Pracownia Ceramiczna w Zabierzowie Bocheńskim
18 czerwca 2011 r. – Otwarta Pracownia Garncarska w Rybnej
18 czerwca 2011 r. – Otwarta Pracownia Rzeźby w Chorągwicy
26 czerwca 211 r. – warsztaty kwiatowe w Zagrodzie Felicji Curyłowej w Zalipiu
Serdecznie zapraszamy!
Do zobaczenia na Szlaku!

Szczegółowy program: www.szlakrzemiosla.pl


Warto dodać, iż Szlak Tradycyjnego Rzemiosła tworzy ponad 200 rzemieślników i artystów ludowych Małopolski i Podkarpacia. Korzystając z informacji zamieszczonych na portalu internetowym – wirtualnym przewodniku – można skontaktować się z twórcami i umówić na spotkanie w ich pracowniach, aby obejrzeć ich wyroby lub wziąć udział w warsztatach.

SZLAK TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA to pomysł na niekonwencjonalny sposób spędzenia wolnego czasu, na połączenie aktywnego wypoczynku z nauką technik rzemieślniczych, a przede wszystkim zachęta do spotkań z ludźmi, dla których rzemiosło jest nie tyle zawodem czy hobby, ale pasją i życiem. Podróż Szlakiem jest również okazją do odwiedzenia pięknych i ciekawych miejsc, leżących najczęściej poza głównymi trasami turystycznymi.
Realizacja projekty możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Turystyki oraz Województwa Małopolskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz