środa, 15 czerwca 2011

Użyteczna kreacja

Autorem artykułu jest Jerzy Jerzy TejtoInternet dokumentuje nową rzeczywistość. Radośniejszą i kreatywną... Swobodnie możesz szukać w sieci dowolnych inspiracji dla pracy i nauki. Dla odmiany – po intelektualnym wysiłku – możemy oderwać się od otaczającej nas przestrzeni i popatrzeć, jak oryginalnie mogą wyglądać budynki, wnętrza, czy przestrzeń publiczna. Pomysłów na to jest wiele!
Czy ludzka fantazja może być ograniczona możliwościami technologicznymi? Wydaje się czasami, że nie… Przyszły budynek biurowy Portu w Antwerpii zostanie zbudowany zgodnie z projektem Zaha Hadid Architects i swoim wyglądem będzie przypominał statek. Barkow Leibinger zaprojektował zaś płaski budynek na planie pentagonu, gdzie zarówno dach, jak i sufit wykonane są w strukturze plastra miodu. Z kolei chmury to rodzaj instalacji, dekoracji czy też element wystroju wnętrz, stworzonych dla zaspokojenia potrzeb ludzkiej kreatywności…

Można odnieść wrażenie, że Jean Baudrillard miał rację twierdząc, ze rzeczywistość nie istnieje. Zamiast mapy i terytorium powstała jej ulepszona symulacja. Zanika różnica między tym, co rzeczywiste i tym, co wyobrażone. Bo wyobraźnia przestała mieć granice. Na http://www.topdizajn.pl istnieją jedynie hiperrzeczywistość. Piękna przestrzeń.

Może chcesz węża? Wąż w pudełku od pizzy - lampa PizzaKobra iGuzzini może przybierać nieograniczone kształty. Jej celem jest ruch, ciągła zmiana, przyjmowanie nowych kształtów. Lub grzejnik Ciussai, jako wąż ogrodowy, który łamie dotychczasowe zasady projektowania grzejników i wyznacza nowe trendy w tej branży. Dowiesz się też z topdizajn.pl, że na ścianie można mieć wszystko: od zwykłej farby, po tapety, glazurę, drewno, tkaninę, szkło. Jeśli brakuje Ci przestrzeni – zagospodaruj ją inaczej - posadź rośliny pod postacią ogrodu - ogrodu rosnącego w pionie. Na http://www.topdizajn.pl hiperrzeczywistości nabierają sensu i żyją wirtualnie.

Informacji dookoła nas jest mnóstwo - więc swobodnie zanurz się w świat kolorowych inspiracji użytecznej kreacji... W wirtualnym świecie symulakrów nie odróżnimy kopii od oryginału. Rzeczywistość pleni się - w nieskończoność odwzorowywana i ulepszana przez swoje kolejne prezentacje…
---

Daniel Kozon


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz